Виплата по автоцивілці за шкоду, заподіяну здоров’ю

Світлана

Вітаю!

В наслідок ДТП у чоловіка переломи кісток тазу. Машина застрахована тільки по автоцивілці. У ДТП чоловік потерпілий. Які документи потрібно подати в страхову компанію для отримання виплати по тілесних ушкодженнях і яку суму йому повинні виплатити при таких переломах?

Відповідь

Світлана, добрий день! Дякуємо за Ваш питання. Вибачте за тривалу затримку з відповіддю. Ваш і ще кілька питань були автоматично переадресовані нашим поштовим сервісом в архів, в зв’язку з цим ми не побачили їх своєчасно і затримали відповіді кільком відвідувачам сайту. Ще раз приносимо свої вибачення.

Тут потрібно виходити з того, що компенсувати збитки повинна страхова компанія, де була застрахована цивільно-правова відповідальність винуватця ДТП. Якщо у винуватця був відсутній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, то компенсацію має зробити Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Відшкодовуються збитки, пов’язаний з лікуванням потерпілого, тимчасовою втратою працездатності, стійкою втратою працездатності і смертю потерпілого. У Вашому випадку мова може йти про компенсацію витрат на лікування, тимчасової втрати працездатності (відкритий лікарняний, але питання про встановлення групи інвалідності не варто) або ж про стійку втрату працездатності (стоїть питання про встановлення групи інвалідності). Таким чином страхова компанія зобов’язана буде компенсувати підтверджені витрати на лікування (діагностика, лікування, реабілітація), при тимчасовій втраті працездатності також повинні бути компенсовані підтверджені доходи потерпілого (недоотримана заробітня плата, недоотримані доходи від підприємницької діяльності, у разі, якщо така особа не працювала – допомога повинна виплачуватися виходячи з мінімального розміру заробітної плати). При стійкої втраті працездатності також компенсуються недоотримані доходи, але вже пов’язані з неможливістю виконувати роботу. Загальний ліміт відповідальності страхової компанії – від 50000 до 100000 гривень. Залежно від того, коли винуватець оформив договір страхування, так як до вересня 2010 року ліміт виплати був на рівні 50000 гривень, а з вересня – 100000 гривень.

Для отримання виплати страхового відшкодування необхідно написати відповідну заяву, надати копії паспорта, коду потерпілого, його водійське посвідчення та правовстановлюючі документи на автомобіль (свідоцтво про державну реєстрацію), копію довідки про реєстрацію ДТП, постанову суду про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності. Крім цього, необхідно надати медичний висновок (виписку з історії хвороби) з діагнозом і призначеннями, платіжні документи на покупку медикаментів і оплату медичних послуг. Далі необхідно орієнтуватися по ситуації, але вам обов’язково потрібно лікарняний лист. Якщо питання про встановлення групи інвалідності не варто, то Вам необхідно отримати довідку про доходи за місцем роботи потерпілого, якщо він займається підприємницькою діяльністю, то надати звіти.

Якщо ж потерпілий не працював, то необхідно звертатися із заявою про проведення розрахунку компенсації виходячи з розмірів мінімальної заробітної плати. Якщо в подальшому буде вирішуватися питання про встановлення інвалідності, то суми компенсації будуть залежати від висновків медико-соціальної експертизи. Крім того, рекомендуємо Вам не залишати без уваги і питання виплати за шкоду заподіяну транспортному засобу.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити