Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Хто проводить оцінку розміру шкоди після ДТП

Олексій:

Добрий день!

Підкажіть як бути, при здійсненні дтп, якщо в іншого учасника не було страховки, я звернувся в МТСБУ, яка зажадала певні документи для повернення грошей через МТСБУ.

Чи потрібно мені проводити свою експертизу і надавати, доводити, стягувати через адмін.суд з винуватця паралельно з МТСБУ ??? чи потрібен мені взагалі брати участь в цьому суді ???

Відповідь:

Добрий день!

Згідно з вимогами ст. 34 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» МТСБУ зобов’язаний направити свого представника (працівника, аварійного комісара або експерта) на місце настання страхового випадку та / або місцезнаходження пошкодженого майна для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків. Якщо представник МТСБУ не з’явився у визначений термін, потерпілий має право самостійно вибрати аварійного комісара або експерта для визначення розміру шкоди. Таким чином якщо МТСБУ не провела оцінку в зазначений період ви можете самостійно замовити експертизу. Що стосується участі в судовому засіданні, то не обов’язково бути присутнім в ньому, якщо ви впевнені на 100% що другий учасник ДТП винен. У МТСБУ ви повинні будете надати доказ винності другого учасника, а саме постанова про притягнення до адміністративної відповідальності.

Також Ви повинні надати ряд документів, а саме: а) паспорт громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа; б) довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податків (при його присвоєння), якщо заявником є фізична особа; в) документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння ДТП, — у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну. Після подачі заяви про виплату страхового відшкодування МТСБУ зобов’язане прийняти рішення про виплату протягом 90 днів.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо