Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Обидва водії невинні в ДТП

Володимир :

Доброго дня!

Як отримати страховку ОСЦПВВНТЗ в разі, коли обидва водії судом визнані, як ті, хто не скоїв правопорушення?

Відповідь:

Володимир, доброго дня!

Дякуємо Вам за запитання.

На жаль, отримати в даному випадку виплату страхового відшкодування неможливо. Відповідно до п. 32.1 ст. 32 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не відшкодовується збиток, заподіяний при експлуатації транспортного засобу, в зв’язку з заподіянням якого не виникає цивільно-правової відповідальності відповідно до Закону.

Однією з підстав для виникнення цивільно-правової відповідальності є наявність вини в заподіянні шкоди. На підставі ч. 2 ст. 1166 ЦК України особа, яка заподіяла шкоду, звільняється від відшкодування, якщо доведе, що шкода заподіяна не з його вини. Таким чином, якщо щодо двох учасників ДТП були винесені постанови про звільнення їх від адміністративної відповідальності в зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, і такі постанови вступили в законну силу, то підстав для відшкодування шкоди, в тому числі і з боку страхової компанії — немає.

Такі випадки нечасто, але все ж бувають в практиці. Інша справа, якщо один з учасників був звільнений від адміністративної відповідальності, а щодо другого не склали протокол про адміністративне правопорушення. Тоді, необхідно звертатися в поліцію і вирішувати питання про оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення з подальшою їх передачею до суду. Навіть якщо надалі справу про притягнення винуватця ДТП до адміністративної відповідальності буде закрито після закінчення строків, суд все одно встановить провину в описово-мотивувальній частині постанови і це буде підставою для пред’явлення вимог по компенсації заподіяної шкоди.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо