Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Оформлення документів на переміщення предмета мистецтва

Микита:

Доброго дня!

Встановлення права власності на предмет мистецтва, предмет дістався мені від батька, а йому від його батька, без документів. Тільки сам предмет, мені необхідно його продати або вільно переміщатися по Європі з ним, для цього необхідні документи встановлюють моє право володіти предметом. Ціна предмета так само не відома 10 000 $ — 1 000 000 $. В якому випадку предмет може вилучена державою?

Чи надаєте ви такі документи, чи можуть їх оскаржити? І з якої суми починаючи його може вилучити держава?

Відповідь:

Микита, добрий день! Дякую за Ваше запитання.

Проблеми можуть виникнути, якщо предмет буде визнано культурною цінністю, і на його вивезення буде відсутній спеціальний дозвіл. Вартість предмета мистецтва значення не має. Вивіз предмета мистецтва без зазначеного дозволу може навіть бути кваліфіковано за ст. 201 Кримінального кодексу України.

Що стосується документів, то оформлення права власності можливо. Оскаржити такі документи можна в установленому законом порядку, як і будь-які інші документи, що засвідчують право власності на яке-небудь рухоме або нерухоме майно. Тут все залежить від історії цього предмета, обставин в яких Ви перебуваєте, наявності претензій інших осіб на даний предмет і т.д.

Якщо Ви хочете провести оцінку, то це також можливо зробити в нашій компанії. У разі переміщення предмета мистецтва через кордон, як я вже писав вище, необхідно отримання відповідного дозволу. Це краще зробити навіть в тому випадку, коли експертиза дає висновок, що Ваш предмет мистецтва не відноситься до культурних цінностей, щоб виключити будь-які проблеми при проходженні митного контролю. Так роблять абсолютна більшість людей, які вивозять предмети мистецтва за межі України. Для його отримання також необхідно буде пройти ще одну експертизу, яка визначить — чи стосується предмет мистецтва до культурних цінностей чи ні. Залежно від того, що собою являє предмет мистецтва, нормативними документами визначено коло експертних установ, які можуть видати такий висновок.

Ми працюємо з такими дозволами і також зможемо допомогти з підготовкою комплекту документів, проведенням експертизи та подачею документів на отримання дозволу. Дати гарантії, що такий дозвіл буде отримано, я не можу, якщо предмет дійсно є культурною цінністю і підпадає під обмеження, то дозвіл на вивезення видано не буде.

У разі Вашої зацікавленості я пропоную продовжити спілкування при зустрічі і обговорити детально Вашу ситуацію.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо