Проблема при покупці-продажу автомобіля за дорученням

Катерина

Привіт!

Мій син продав маршрутне таксі по генеральній доверенності.Маршрутное таксі возило пасажирів на Київ і попало в ДТП винен водій. Але всі документи: ліцензія на перевезення пасажирів, всі договори з організацією, яка здійснювала запис пасажирів на перевезення, трудова угоду з водієм на мого сина і поліс страхової компанії теж на нього. Але він після продажу практично не експлуатував машину.

Страхова компанія виплачує матеріальну шкоду пасажирам, але на мереіальний збиток вони підклали позов  в кримінальну справу і суд стягує ці збитки з водія та з мого сина як власника і притягнули в якості відповідача нового власника машини.

В судовому засіданні новий власник була не проти і виключення з відповідачів мого сина, але запротестував адвокат водія (обвинуваченого) і суддя не виключив мого сина з відповідача.

Я знаю що в порядку регресу страхова компанія пред’явить у відшкодуванні тих матеріальних збитків які виплатила потерпілим. Але з кого саме, не знаю, з винного водія або з мого сина як власника? І ще питання згідно ст.1187 ЦК України збитки відшкодовує власник?

Відповідь

Добрий день, Катерина! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

Ситуація справді не дуже проста. Наскільки ми зрозуміли з листа, то фактично роботодавцем водія, який скоїв ДТП, був Ваш син. Тобто він продав автомобіль, а з огляду на, що всі документи були оформлені на нього, то він на прохання нової власниці автомобіля підписав трудову угоду з водієм. Відповідь спробуємо розділяти на кілька частин.

Якщо пасажирам було компенсовано збитки за договором страхування від нещасного випадку або за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, то питання про регрес взагалі стояти не повинен. За договорами особистого страхування регрес не передбачений, а по ОСАГО регрес чітко регулюється Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» і обмежується процедурними питаннями.

До речі, потрібно звернути увагу на те, що автоцивілка також покриває і моральну шкоду в установленому ліміті. Якщо все ж з якихось причин постане питання про компенсацію моральної шкоди пасажирам не по договору страхування, то суд може стягнути цю суму з вашого сина на підставі ст. 1172 Цивільного кодексу України, після чого до нього перейде право регресу відносно винного водія.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити