Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Регрес страхової компанії

Юрій:

Доброго дня! Я потрапив в ДТП. Я винна сторона. Їхав на скутері А1 а у вод. посвідченні тільки категорія А. Страховка є, всі документи подані. Чи буде до мене в результаті регрес? Гаї протокол виписало тільки за статтею 12.4. Чи залежить регрес від страхової від рішення суду?

Відповідь:

Добрий день! Так, дійсно відповідно до статті 38 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду якщо він керував транспортним засобом без права на керування транспортним засобом відповідної категорії. Але для того щоб страховик міг предявити до вас регресний позов, необхідно щоб те що ви керували без права на керування транспортним засобом відповідної категорії оформлено протокою ДАІ, або були інші докази цього. На вас складено протокол за статтею 124 КУаПП, яка не передбачає відповідальність за відсутність прав на управління. Також, необхідно звернути увагу на те, в якого зразка посвідчення перебувати категорія «А». Якщо старого зразка, яке видавалося до 2008 року то Ви можете управляти і категорією «А1».

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо