Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

З якого моменту починає обчислюватися знос

Олег:

Добрий вечір!

Проконсультуйте, будь ласка, з питання визначення терміну використання авто. У ск мені (потерпілій стороні) виплачують суму за вирахуванням 40% (знос 5 років) — звідси питання: з якого моменту вважається термін 5 років (випуск авто з заводу, покупка в салоні або постановка на облік) і друге питання: якщо видаються гроші на руки, то в праві ск давати суму без 20% ПДВ з наступною видачею за пред’явленими чеками, протягом 90 днів? (Мені замовляти в США і оплачувати треба відразу).

Дякуємо!

Відповідь:

Добрий день! Конкретного визначення з якого моменту нараховується знос автомобілів в законодавстві України не дано, тільки вказано на те, що знос залежить від кількості років експлуатації. На практиці знос починає вважатися саме з моменту випуску авто. Так дійсно згідно п.2 ст.36.2 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» якщо відшкодування витрат на проведення відновлювального ремонту пошкодженого майна (транспортного засобу) з урахуванням зносу здійснюється безпосередньо на рахунок потерпілого (його представника), сума, що відповідає розміру оціненої шкоди, зменшується на суму визначеного відповідно до законодавства податку на додану вартість. Таким чином дії СК правомірні, і Ви отримаєте суму за мінусом ПДВ.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо