Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Термін позовної давності в страхуванні і по регресу

Людмила:

Привіт! У мене є  декілька запитань:

1) позовна давність ДТП?

2) чи має право СК вимагати франшизу якщо винуватцю ДТП не був пред’явлений факт ДТП в день його здійснення, а про претензії водій дізнався тільки через 3 роки і 3 місяці?

3) Хто несе відповідальність за ДТП водій або фірма , якій належало несправний транспортний засіб (лопнув трос ручника)?.

Відповідь:

Добрий день, Людмила. Дякуємо Вам за запитання!

1) У разі заподіяння шкоди в ДТП на відносини сторін буде поширюватися загальний строк позовної давності, передбачений ст. 257 ГК України — 3 роки. У разі, якщо страхова компанія виплатила потерпілому відшкодування і пред’являє регрес винної сторони, то в такому випадку (при заміні сторони в зобов’язанні), відповідно до ст. 262 ГК термін позовної давності не змінюється і його протягом не переривається.

2) Страхова компанія взагалі не має право вимагати франшизу, незалежно від терміну, так як регрес пред’являється в межах суми виплаченого страхового відшкодування, а франшиза відповідно до ч. 18 ст. 9 Закону України «Про страхування» частина збитку, яка не відшкодовується страховою компанією згідно умов договору страхування. Більш того, при терміні, який пройшов з моменту ДТП, страхова компанія не може пред’являти і регресні вимоги, так як закінчився термін позовної давності.

3) У випадку, якщо ДТП сталося при виконанні водієм своїх трудових обов’язків, то відповідно до ст. 1172 ЦК України відповідальність має нести юридичну особу — роботодавець. Але в такому випадку, після відшкодування збитків, роботодавець має право пред’явити регрес своєму працівникові.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо