Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Сроки давності виплати страхового відшкодування після ДТП

Марія:

Доброго дня!

У винуватця не було поліса на момент ДТП. Я звернулася в МТСБУ. Оскільки адміністративну справу ще розглядається в суді, я вчасно не встигла написати заяву на виплату (пройшло більше року з моменту ДТП). Що робити?

Відповідь:

Марія, добрий день! Дякуємо за Ваш питання.

На жаль, у Вашій ситуації, я не бачу можливості отримати регламентну виплату від Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Справа в тому, що в Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» встановлено граничні терміни давності для звернення до страховика за виплатою страхового відшкодування — 1 рік в разі заподіяння шкоди майну третіх осіб і 3 роки в разі заподіяння шкоди життю та здоров’ю потерпілого. Будь-яких обмежень і відстрочок даний Закон не передбачає.
Однак, якщо розглядати деліктне зобов’язання — тобто обов’язок винуватця компенсувати заподіяну в ДТП збиток, то в даному випадку ми будемо мати справу із загальним строком давності, встановленому ст. 257 ГК України, а це 3 роки. Тому, Ви дійсно обмежені в можливості отримання регламентної виплати, але в Вашому випадку ще не вийшли терміни, пред’явлення вимог по компенсації збитку до винуватця ДТП.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо