Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Утримання ПДВ при виплаті страхового відшкодування

Юлія:

Вітаю!

Велике спасибі за попередню відповідь.

Минуло вже 5 місяців з дня ДТП, нарешті, зволили порахувати суму компенсації. Тепер виникає питання з ПДВ.

Страхова компанія збирається перераховувати гроші на наш особистий рахунок, попередньо утримавши ПДВ. Наскільки це законно? Нам же ніхто не продасть бампер, крило і т.д. без урахування ПДВ. Виходить, що нам потрібно доплачувати зі своєї кишені? Підкажіть, будь ласка, як бути?

Велике дякую!

Відповідь:

Юлія, добрий день!

Куди перераховувати гроші це виключно Ваше рішення, а не страхової компанії. Тому Ви можете попросити їх перерахувати кошти на рахунок СТО — платника ПДВ і на цьому питання буде знято.

Що стосується правових підстав утримання ПДВ, то вони вкрай сумнівні. Страхові компанії керуються листом ДПА № 10143/5 / 16-1516 від 21.08.2009р.Крім того є роз’яснення Верховного Суду України про те, що суди повинні встановлювати ким проводився відновлювальний ремонт — платником ПДВ або особою, яка не є платником ПДВ. У другому випадку судам було рекомендовано не враховувати суми ПДВ при визначенні розміру відшкодування.

Таким чином, діючих норм права, що регулюють утримання ПДВ з сум страхового відшкодування немає. Практика ж складається різноманітна. У деяких випадках суди задовольняють такі позови, а в деяких ні. Якщо Ваша сума ПДВ значна, то можна письмово звернутися в страхову компанію з вимогою зарахувати гроші на рахунок платника ПДВ, у разі ремонту у платника ПДВ можна надати чеки та акти виконаних робіт і таким чином зняти питання шляхом отримання доплати. Також можна при невеликому державнрму миті звернутися до суду першої інстанції і на перших засіданнях або до засідань домовитися зі страхової компанії про мирову угоду (часткове погашення ПДВ) або домагатися рішення на свою користь. Таких рішень теж не мало.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо