Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Відшкодування шкоди, яка перевищує ліміт виплати по ОСАГО

Анастасія:

Добрий день!

Будь ласка, підкажіть, якими будуть дії страхової компанії потерпілої сторони щодо мене, якщо, наприклад, мене визнали винною в скоєнні ДТП в суді. Всі страховки у мене на моє авто є (КАСКО і ОСАГО). Сума збитку потерпілої сторони в 4 рази перевищує суму моєї шкоди !!! Я перебуваю в декреті, власності ніякої на мені немає, машина оформлена на чоловіка.

Торкнеться ця ситуація мого чоловіка?

Відповідь:

Доброго дня, Анастасія! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

Якщо ситуація виглядає так, як Ви її описуєте, то питання відшкодування збитку не стосуватиметься чоловіка. Відповідно до частини 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, заподіяна неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

У разі неможливості компенсувати збитки з Вашого боку потерпілий чи його страхова компанія можуть звернутися в суд і надалі вирішувати питання про примусове стягнення грошових коштів. Примусове стягнення проводитиметься за рахунок опису і подальшої реалізації наявного у Вас майна, також можливий арешт грошових коштів на Ваших рахунках. При відсутності майна стягнення провадиться за рахунок списання частини заробітної плати.

Ваш чоловік не буде нести відповідальності за Вашими недоговірними зобов’язаннями, що виникли в результаті заподіяння шкоди внаслідок ДТП.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо