Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Відшкодування шкоди при обоюдці (наявності вини всіх учасників ДТП)

Олександр:

Добрий день!

Підскажіть, як розраховується збиток при обопільній вині в дтп, у одного учасника КАСКО, у другого автоцивілка? Ступінь провини не визначений!

Дайте відповідь також з посиланням на нормативну базу — якщо у одного збиток 50 000 гривень, а у другого збиток — 230 000 гривень, віднімається чи з більшої шкоди менший, залишок ділиться навпіл і подається до страхової компанії?  Дайте відповідь з посиланнями на закони де це можна почитати? Як просходит розрахунок збитку в даному випадку?

Заздалегідь дякую!

Відповідь:

Олександр, здрастуйте! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

У таких випадках ми жодного разу не стикалися з практикою відшкодування шкоди однією із сторін в будь-якій частині. Правові підстави ст. 1188 Цивільного кодексу України. Крім цього, є роз’яснення — Постанова Пленуму Верховного Суду України № 6 від 27 березня 1992 з змінами і доповненнями.

З огляду на те, що ступеня провини немає, то ніяких інших істотних підстав для розподілу відповідальності знайти не вдасться. Такі проблеми виникають завжди. Але в задоволенні позовних вимог у таких справах в нашій практиці суди відмовляли.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо