Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплати страхового відшкодування якщо винуватець перебував в стані алкогольного сп’янінні

Тетяна Олександрівна:

Доброго вечора!

25 серпня 2012 року в м.Бровари з нами сталося ДТП. На перехресті ми зупинилися на червоне світло. Ззаду в нас врізався автомобіль. Ми викликали ДАІ. Виявилося, що винуватець в НЕ тверезому стані (не стояв на ногах) і в добавок права отримав тижденьтому. Склали протокол про ДТП. На руки нам видали «Довідку» т.к. ми є громадянами РБ. Винуватець про ДТП в СК не повідомляв хоч застрахований в СК «CENZOR» куди ми і звернулися. Аварійним комісаром був проведений відповідний огляд нашого автомобіля. Всі документи є на руках. Протягом 3-х місяців СК на всі мої запитання відповідала однозначно: — телефонуйте через тиждень. Так тривало до 24.01.2013 р. Цього дня я в черговий раз зв’язалася зі СК, де мені заявили, що у виплаті відмовлено. Т.к винуватець ДТП був в алкогольному сп’янінні.

Як бути далі? Чи можу я через суд стягнути з СК принесений збиток?

Відповідь:

Добрий день!

У Вашому випадку дії СК неправомірні. Підстави для виплати Вам страхового відшкодування відсутні згідно закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності». СК повинна була виплатити вам страхове відшкодування, а потім вже подавати регресний позов на винуватця. Згідно статті 38 вищенаведеного закону СК після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду, якщо він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Ви можете подавати в суд на страхову про стягнення відшкодування, і ви матимете рацію.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо