Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Сплата ПДВ по автоцивілці

Ярослав:

Добрий день!

Підкажіть, будь ласка, такий момент: потрапив я в дтп, в цей же день звернувся в свою страхову разом з постраждалими так як я був явно винен, агент моєї страхової компанії зафіксував пошкодження автомобіля потерпілого і т.д. Сіль в тому що автомобіль потерпілого новий і стоїть на гарантійному обслуговуванні і ремонт потрібно проводити у официйного дилера його авто. У страховій сказали, що пдв який буде при покупці нових деталей вони не будуть оплачувати. Чи означає це що мені прийдеться потім зі своєї кишені платити цей пдв крім франшизи і погоджуватися чи мені відразу його оплачувати? або нехай постраждалий звертається до суду?

Відповідь:

Ярослав, добрий день!

Давайте розбиратися з Вашим питанням поетапно.

По-перше, відповідно до ст.ст. 1166, одна тисячу сто вісімдесят сім Цивільного кодексу України Ви зобов’язані компенсувати вартість заподіяної матеріальної шкоди, а гарантійні зобов’язання потерпілого до вартості відшкодування матеріального збитку відношення не мають. Ви зобов’язані тільки оплатити відновлення майна (пошкодженого автомобіля) до того стану, в якому воно знаходилося до заподіяння ушкоджень. У практиці, якщо проводити товарознавчого дослідження, оцінювач буде використовувати середні ринкові ціни для визначення розміру шкоди, а не ціни офіційного дилера, якщо немає документів про оплату ремонту (фіскальних чеків) і актів виконаних робіт.

Тепер що стосується ПДВ. Страхова компанія не повинна оплачувати ПДВ тільки в разі, коли страхове відшкодування виплачується готівкою або виплачується на рахунок СТО, яка не є платником ПДВ. Відповідно, якщо потерпілого цікавить ремонт, і гроші будуть перераховуватися на СТО офіційного дилера, то страхова компанія зобов’язана сплатити ПДВ. Тобто Ви в будь-якому випадку нічого нікому не будете винні.

Єдиний аргументовану відрахування, який страхова компанія може призвести крім франшизи — це фізичний знос автомобіля. Для автомобілів іноземного виробництва знос нараховується після 7 років експлуатації, а для автомобілів вітчизняного виробництва після 5 років експлуатації. Але з цього правила є винятки — сліди корозії, деформації кузова, рами, що не відносяться до ДТП, відновлення ремонтом кузовних деталей транспортного засобу (як правило, до уваги береться наявність попередніх ДТП) і т.д. Але і в такому випадку Ви не повинні оплачувати різницю між реальною ціною ремонту та виплатою страхового відшкодування.

Таким чином, після виплати страхового відшкодування відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності наземних транспортних засобів» Ви не будете повинні потерпілому нічого, крім франшизи.
Але ми повинні констатувати, що страхові компанії не завжди діють відповідно до вказаного Закону. В такому випадку ми могли б рекомендувати Вам залучати страховика в якості співвідповідача у разі судового розгляду.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо