Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата ПДВ потерпілому

Ірина:

Добрий вечір!
У вересні відбулося ДТП з моїм сином, він був визнаний потерпілим, суму збитку оцінили в 22 тисячі, компанія «Тас» (компанія винуватця дтп) повідомила про переведення грошей на картку з вирахуванням ПДВ, читаючи юридичні консультації зрозуміла, що все це не правомірно і є лише способом обдерти людину, яким чином вести з ними подальші переговори і якими нормативними документами підтвердити свою правоту?

Відповідь:

Добрий день!

Згідно статті 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» якщо відшкодування витрат на проведення відновлювального ремонту пошкодженого майна (транспортного засобу) з урахуванням зносу здійснюється безпосередньо на рахунок потерпілого (його представника), сума, що відповідає розміру оціненої шкоди, зменшується на суму визначеного відповідно до законодавства податку на додану вартість. Таким чином дії страхової компанії законні. Доплата в розмірі, що не перевищує суми податку, здійснюється за умови отримання страховиком (документального підтвердження факту оплати проведеного ремонту). Тому при перекладі відшкодування на рахунок потерпілого отримати повну вартість неможливо. Але ви можете надати в страхову компанію, докази того що ремонт проводився на СТО яке не є платником ПДВ, і вам повинні компенсувати цю різницю в розмірі ПДВ.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо