Виплата по автоцивілці з амортизаційним зносом або без зносу

Віталій

Доброго вечора!

У мене було ДТП, винуватцем був я, вину визнаю (у мене звичайна автоцивілка). Моя страхова компанія відмовляється оплатити постраждалій стороні гроші за нові деталі, які були замінені в ході роботі, а оплачує тільки ремонтні роботи, сума збитку склала 22000грн., а страхова виплачує тільки близько 15000грн. Машина, що постраждала 2005 року.

Підкажіть, як вчинити в цій ситуації і чи правомірні дії страховиків?

Щиро дякую!

Відповідь

Віталій, добрий день!

Визначення розміру шкоди буде проводитися відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 142/5/2092 від 24.11.2003 року.

Облік амортизаційного зносу проводиться для автомобілів іноземного виробництва після 7 років експлуатації, а для виробництва країн СНД після 5 років експлуатації. Але з цього правила є винятки. Наприклад, найпоширенішим підставою для нарахування зносу є сліди відновлювального ремонту на автомобілі. В такому випадку страхова дійсно може нарахувати амортизаційний знос і відповідно зменшити вартість нових деталей.

Якщо ж страхова компанія взагалі відмовляється оплачувати вартість нових деталей, то тут необхідно виходити з висновків оцінювача про можливість відновлення деталі або її заміні. Це Ви повинні були обговорити при складанні дефектної відомості. У разі незгоди з його висновками Вам потрібно було зробити позначку про це в дефектної відомості і наполягати на заміні. У Вашому випадку страхова компанія буде здійснювати виплату страхового відшкодування відповідно висновку оцінювача. Проблема в тому, що більшість оцінювачів вважатимуть так, як їм рекомендуватимуть в страховій компанії.

Як варіант, в разі Вашої незгоди можна замовляти альтернативну оцінку і пред’являти претензії до страхової компанії. У такому випадку питання однозначно буде вирішуватися в судовому порядку. Питання про доцільність судового розгляду нам коментувати важко, як мені здається різниця між розміром виплати і сумою фактичного ремонту не дуже велика. Доцільніше провести переговори і поторгуватися зі страховою компанією.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити