Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата страхового відшкодування МТСБУ, якщо відповідальність другого учасника не застрахована

Вікторія:

Доброго вечора!

Згідно п.41.1. ЗУ про ОСЦПВВНТЗ, МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння:а) транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність і майну, яке знаходилося в такому транспортному засобі.

Питання: чи можлива виплата Моторним бюро, якщо постановою суду встановлено, що автомобіль, який скоїв зіткненням з моїм (у нього немає поліса цивільної відповідальності, у мене є діючий) скоїв наїзд НЕ навмисно і не винен, так як намагався уникнути зіткнення з іншим учасником дорожнього руху.Машина, яка, можливо, спровокувала аварійну ситуацію поїхала (можливо, вона навіть не підозрювала про те що «є винуватицею»).

У зазначеному законі немає визначення, що вчинення наїзду повинна бути вчинена «винуватцем», там йдеться просто про те, що наїзд скоєно незастрахованим транспортним засобом, що і звучить в постанові суду.

Підкажіть, чи є практика з цього питання?

Відповідь:

Доброго вечора, Вікторіє! Дякую за Ваше запитання.

Практика з даного питання є. Відповідно п. 31.2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» до випадків, коли шкода не відшкодовується, сюди належать випадки заподіяння шкоди при експлуатації забезпеченого транспортного засобу, в яких не виникає цивільно-правової відповідальності.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України, особа, яка завдала шкоди, звільняється від відповідальності, якщо доведено, що шкода заподіяна не з його вини. Таким чином, у другого учасника дорожньо-транспортної пригоди не виникає цивільно-правової відповідальності, виходячи з цього, МТСБУ також не повинно здійснювати виплату страхового відшкодування в Вашу користь.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо