Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Стягнення різниці

Владислав:

Вітаю!

ДТП сталося в січні 2010. ДАІ встановило повну вину другої сторони. Суд виніс рішення про адміністративну відповідальність. У обох сторін є тільки автоцивілка. Всі документи страховику винної сторони були подані вчасно. Агент не хотів приймати заяву до тих пір, поки не отримав всі папери, а потім довелося за ним бігати ще півтора тижні. Після огляду авто ніяких висновків мені на руки не дали. Згодом нарахували знос авто 72%. Перерахували на СТО 49% від суми рахунку на відновлення з СТО. Автомобіль імпортного виробництва, випуск 09,2003, пробіг 230 тис. Винна сторона не хоче оплачувати ні франшизу ні різницю. Права чи СК в своїх розрахунках? Як бути з винною стороною?

Дякую за відповідь.

Відповідь:

Доброго дня, Владислав. Дякую за Ваше запитання.

Дати однозначну відповідь досить важко. Потрібно розуміти, яким чином оцінювач робив розрахунок. За загальним правилом, відповідно до п. 7.38 Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів для автомобілів імпортного виробництва з терміном експлуатації до 7 років коефіцієнт фізичного зносу дорівнює 0, але з цього правила є ряд виключень. Страхова компанія або рекомендований їй оцінювач має дати Вам пояснення щодо причин застосування коефіцієнта зносу, оскільки Вашому автомобілю ще немає повних семи років. Що стосується різниці, то якщо розрахунок зроблений правильно (з урахуванням окремих нюансів Методики), стягнути з винуватця її не вдасться. Це пов’язано з тим, що матеріальні збитки, розрахований відповідно до норм чинного законодавства, Вам вже компенсувала страхова компанія. Тобто винуватець не повинен платити більше розрахункового розміру збитку. З нього можна стягнути франшизу і моральну шкоду. Якщо з франшизою все зрозуміло, то стягнення моральної шкоди може розтягнутися в часі і з урахуванням, що тілесних ушкоджень не було, сума компенсації також не буде значною. Виходячи з цього, цілком логічно виникає питання про доцільність витрат часу і сил на розгляди з винуватцем. Потрібно вирішувати питання зі страховою компанією, якщо з’ясується, що коефіцієнт зносу застосований незаконно, то рішення страхової компанії потрібно буде оскаржувати. В даний час Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг досить жорстко реагує на подібні порушення.

close

Залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо