Блог

 • 18Мар
  Суди не будуть задовольняти регресні позови страхових компаній по договорам страхування цивільної відповідальності через відсутність письмового повідомлення про ДТП

  Верховний Суд змінив судову практику і поставив крапку в тривалій дискусії про наявність правових підстав для пред’явлення регресу за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Позиція Верховного Суду наступна — якщо факт настання страхової події зафіксовано правоохоронними органами; відповідач як особа, винна в ДТП, притягнутий до адміністративної відповідальності; страховик виплатив страхове відшкодування — то сам по собі факт неповідомлення страхувальником про ДТП не може бути підставою для пред’явлення регресу в подальшому.

 • 14Мар
  Виплата за договором страхування цивільної відповідальності в зв’язку зі смертю

  Відповідно до ст. 27 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» у зв’язку зі смертю потерпілого відшкодовується: моральна шкоду, витрати на поховання, відшкодування шкоди на умовах, передбачених ст.  1200 цивільних кодексу України.

  Перше питання, яке виникає, хто взагалі може розраховувати на виплату страхового відшкодування.  Потрібно розуміти, що до потерпілих відносяться не тільки водій і пасажири постраждалого автомобіля.  Але також і пасажири, які знаходилися в автомобілі винуватця.  Крім того, на виплату також можуть розраховувати і ті особи, які перебували на утриманні потерпілого

  Що стосується моральної шкоди, то страхова компанія компенсує його в межах 12 мінімальних заробітних плат на момент настання страхової події.  Наприклад, на сьогодні, ця сума становить 50076 гривень.  Але потрібно розуміти, що ця сума виплачується в рівних частинах члену подружжя, що залишився в живих, батькам і дітям. (далі…)

 • 8Мар
  Вітаємо з Днем Весни!

  Бажаємо всім жінкам весни в душі, легкості, відмінного настрою, посмішок, щастя. Нехай виконуються всі мрії, виправдаються надії, а рідні і близькі завжди дарують тепло і турботу. Нехай до Вас частіше приходять чудеса і прикрашають життя чарівними фарбами, яскравими враженнями та романтичними моментами.

 • 3Мар
  Нова практика Верховного Суду по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров’ю в ДТП

  У 2019 році Верховний Суд змінив існуючу судову практику у справах про ДТП. Мова йде про Постанову від 23 січня 2019 року по справі № 674/1666/14-ц. У даній справі Верховний Суд постановив, що зобов’язання з відшкодування майнової шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, виникає за таких умов: наявність шкоди; протиправність поведінки особи, яка заподіяла шкоду; наявність причинного зв’язку між протиправною поведінкою особи яка завдала шкоди і її результатом — шкодою. Ключовим моментом є те, що наявність вини тепер не є обов’язковою умовою для відшкодування збитку. Фактично це означає, що навіть якщо водій не винен в ДТП, то тепер він або його страхова компанія повинні нести витрати по лікуванню іншого учасника ДТП, витрати на поховання у разі його смерті, витрати на утримання членів сім’ї загиблого у випадках, передбачених законодавством, відшкодувати моральну шкоду.

 • 24Фев
  Страхова компанія не платить, як отримати свої гроші

  Перш за все потрібно розібратися з суттю проблеми. Для цього необхідно отримати письмову позицію страхової компанії щодо конкретної події — відмова у виплаті страхового відшкодування, вимога щодо виконання будь-яких дій (проходження додаткового медичного дослідження, надання автомобіля на повторний огляд і т.д.) або надання документів (Вироку суду, медичних, митних документів і т.д.), регресну вимогу.  Далі необхідно оцінити правомірність і обґрунтованість відмови або вимог страхової компанії.  Для цього має сенс уважно ознайомитися з текстом договору страхування або спеціальним нормативним актом, який регулює конкретний вид обов’язкового страхування (наприклад, Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).  Якщо самому розібратися в проблемі складно, то має сенс звернутися до юристів. (далі…)

 • 21Фев
  Що робити якщо сусіди залили квартиру, як відшкодувати збиток

  У нашому новому відео ми розповімо про те, як домогтися відшкодування збитку, якщо Вашу квартиру залили. Ви дізнаєтеся, як розібратися хто повинен відповідати — ЖЕК або сусіди, як правильно оформити документи в зв’язку з залиттям квартири, що робити якщо сусіди відмовляються відкривати двері, як провести оцінку збитку і як оформити свої претензії. Чекаємо Вас на нашому каналі Propolis, дивіться нові відео, залишайте коментарі.

 • 14Фев
  Спори з дорожніми й комунальними службами

  У новому відео на нашому каналі Propolis ми розповімо, як отримати відшкодування у випадках, коли автомобіль потрапив в яму або люк, на нього впало дерево тощо. Подивившись відео, ви дізнаєтеся як правильно оформити документи в таких випадках, ми розповімо про всі нюанси, які потрібно враховувати, щоб отримати відшкодування за заподіяну шкоду від дорожніх і комунальних служб.

 • 11Фев
 • 6Фев
  Страхування при виїзді за кордон на роботу — що потрібно знати, щоб не лікуватися за свій рахунок

  У нашому новому відео ми розповімо про хитрощі страхових компаній при оформленні договорів страхування для виїзду за кордон на роботу. Ви дізнаєтеся на що потрібно звертати увагу і як вибирати договір страхування, щоб не оплачувати лікування за кордоном зі своєї кишені. Підписуйтесь на наше відео, чекаємо Вас на нашему YouTube — каналі Propolis.

 • 4Фев
  Затопили сусіди — що робити?

  З проблемою затоплення квартири дуже часто стикаються мешканці багатоповерхових будинків, тому питання відшкодування збитків в даній ситуації дуже актуальне. Далеко не у всіх випадках проблему вдається вирішити цивілізовано і виникає необхідність звертатися з позовом до суду. Ми розповімо, як правильно оформити свої претензії, якщо сусіди залили Вашу квартиру і як домогтися повного відшкодування збитків. (далі…)

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо