Блог

 • 18Окт
  НБУ анулював ліцензії восьми страхових компаній

  Звертаємо увагу, що Національний банк України анулював ліцензії на здійснення страхової діяльності наступних страховиків — СК «Гарант — Система», СК «Кремінь», СК «В І П», СК «Інгрупа», СК «Страхові гарантії», СК «Проксіма»  , СК «Захід — Резерв», СК «Укрфінстрах».

 • 15Окт
  Чи збільшується регламентна виплата МТСБУ на розмір штрафних санкцій

  Знову наші суди не перестають дивувати, при цьому дивуватися судовій практиці готові навіть ми.  Мова йде про позицію Верховного Суду, яка була обозначена при розгляді справи № 910/14293/19.  Верховний Суд згоден з тим, що Моторне (транспортне) страхове бюро при проведенні регламентної виплати при певних обставинах має також сплатити 3% річних, інфляційні витрати і пеню. На сьогоднішній день справа повернута в суд першої інстанції і остаточної судової практики з даного питання немає. Але сама така постановка питання лякає навіть нас, хоча ми завжди знаходимося на стороні страхувальника або вигодонабувача. Справа в тому, що така постановка питання, якщо вона знайде підтвердження в підсумковій позиції судів у даній справі, дасть можливість збільшити розмір вимог до МТСБУ. З огляду на терміни визнання банкрутом деяких страхових компаній, розмір штрафних санкцій буде перевищувати розмір вимог по проведенню регламентної виплати до МТСБУ на 100% — 500%. Відповідно непропорційно збільшиться навантаження на фонди Бюро і під загрозою опиниться весь гарантійний механізм проведення виплат. Тому захоплені пости деяких юристів з цього питання просто не витримують критики, якщо говорити м’яко. Різниця між правовою природою виплати страхового відшкодування і регламентної виплати МТСБУ очевидна, це абсолютно різні речі. Здається, що це повинно бути зрозуміло навіть непрофільних юристам, тому причин для радості насправді немає. Якщо ця позиція знайде подальше відображення в практиці Верховного Суду, то МТСБУ або не зможе виконати свої гарантійні функції, передбачені законодавством, або в черговий раз буде переглянутий порядок формування фондів Бюро, що призведе до збільшення відрахувань з боку страхових компаній. А це, в свою чергу, відіб’ється на вартості страхування. І вийде так, що ті, хто сумлінно підходить до питання страхування буде платити за тих, хто шукав максимально дешевий і, відповідно, ризиковий варіант страхування. Ми рідко дозволяємо собі висловлюватися з приводу тих чи інших позицій суду, але це той випадок, коли судову помилку буде оплачувати абсолютна більшість сумлінних автомобілістів в країні.

 • 11Окт
  Верховний Суд упорядкував застосування судової практики

  Вважаємо за необхідне поділитися позицією Верховного Суду щодо використання судової практики по аналогічних справах. З огляду на величезну кількість судових рішень різних інстанцій по страхових спорах, які суперечать один одному, дуже важливим є те, що Верховний Суд визначив пріоритетність рішень, на які можна послатися в засіданні в якості судової практики.  Верховний Суд сформулював свою позицію з даного питання при розгляді справи № 922/3667/19.  Так, Верховний Суд зазначає, що логіка побудови і мета існування процесуальних механізмів вказує на те, що з метою застосування норм права у подібних правовідносинах при наявності протилежних правових висновків суду касаційної інстанції необхідно виходити з того, що висновки, що містяться в судових рішеннях судової палати Касаційного  господарського суду, мають перевагу над висновками колегії суддів, висновки об’єднаної палати Касаційного господарського суду — над висновками палати або колегії суддів цього суду, а висновки Великої палати Верховного суду — над висновками об’єднаної палати, палати і колегії суддів Касаційного господарського суду.

 • 30Сен
  НБУ буде вводити тимчасові адміністрації в страхові компанії

  Національний банк України запропонував проект положення про відсторонення керівництва від управління фінансовою установою та призначення тимчасової адміністрації. Передбачається закріпити за НБУ право вводити тимчасові адміністрації в страхові компанії та кредитні спілки за аналогією з проблемними банківськими установами, крім цього НБУ також буде приймати рішення і про виведення тимчасової адміністрації з страхової компанії. До повноважень тимчасового адміністратора будуть входити: збереження активів, документів, інформації, систем обліку і реєстрації, баз даних, вжиття заходів щодо усунення порушень законодавства, попередження ситуацій, які можуть призвести до неплатоспроможності тощо. Зауваження та пропозиції до документу приймаються до 23 жовтня 2020 року на електронну пошту НБУ.  Очевидно, що документ буде прийнятий і станеться це найближчим часом. Тому немає сумнівів, що в недалекому майбутньому матимуть місце факти відсторонення керівництва страхових компаній від управління і введення туди тимчасової адміністрації.

 • 27Сен
  МТСБУ проведе часткові виплати за зобов’язаннями СК «Київ РЕ» до початку процедури банкрутства

  Моторне (транспортне) страхове бюро України оголосило про початок прийому документів для проведення часткових регламентних виплат за зобов’язаннями страхової компанії «Київ Ре».  Терміни подачі документів з 01 жовтня 2020 року по 31 грудня 2020 року.  Процедура проведення виплат передбачає часткову компенсацію заподіяних матеріальних збитків в ДТП за рахунок коштів СК «Київ РЕ», які знаходяться в фондах Бюро. За результатами аналізу звернень та розрахунку грошових коштів страхової компанії буде прийнято рішення про розмір виплати на одного потерпілого. Ті, хто не встигне подати документи в зазначені терміни, зможуть в подальшому отримати регламентну виплату в порядку, передбаченому Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», після закінчення процедура банкрутства страховика і затвердження його ліквідаційного балансу.  У разі, якщо розрахункова гранична виплата на даному етапі буде менше суми матеріального збитку, то різницю також можна буде отримати після ліквідації страхової компанії.

 • 20Сен
  Юридична допомога при залитті квартири

  Ми прийняли рішення виділити спори, пов’язані з залиттям квартир і нежитлових приміщень, в окрему практику. Наші юристи тривалий час супроводжували подібні спори, коли мова йшла про виплату страхового відшкодування у зв’язку з залиттям або ж з регресами страхових компаній до відповідальних за залиття. У 2018 року ми вперше почали брати на обслуговування клієнтів без договорів страхування, оскільки вся специфіка вже була відпрацьована, ми мали налагоджені партнерські відносини з оцінювачами, у нас була мережа провайдерів, які забезпечують виїзд і допомогу на місці при оформленні документів, веденні переговорів, зборі доказів. До поточного моменту ми зібрали достатньо подібних справ, що виділити даний напрямок і розвивати його окремо. Тому ми пишаємося, що цей проект відбувся, тепер юристи по залиттям мають свій власний сайт — https://potop.com.ua/. Ми допоможемо отримати компенсацію збитку від відповідальних за залиття в будь-якій точці України. При цьому наші принципи роботи залишилися незмінними, ми працюємо без передоплати, всі розрахунки відбуваються тільки після того як сума відшкодування надійшла на Ваш рахунок.

 • 6Сен
  Судова практика з питань притягнення до адміністративної відповідальності за користування телефоном під час керування автомобілем

  У нашому новому відео ми розповімо про особливості доказування у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з користуванням мобільним телефоном під час керування автомобілем.  Ми розповімо — які порушення допускають співробітники поліції і як оскаржити їх дії.  На що потрібно звертати увагу і як захистити свої права в подібній ситуації.

 • 30Авг
  Страхування критичних і онкологічних захворювань в Україні

  У нашому новому відео ми детально розповімо про всі програми страхування на випадок критичних і онкологічних захворювань, які існують в Україні. Подивившись сюжет, Ви будете знати всі «підводні камені» програм онкологічного страхування в Україні та отримаєте максимум інформації, щоб правильно підійти до укладення договору страхування.

 • 27Авг
  Кількість страхових компаній в Україні буде скорочуватися

  Декілька днів тому провідними українськими виданнями в Україні була опублікована інформація з посиланням на першого заступника НБУ Катерину Рожкову. З якої слідує, що 34 страхові компанії в Україні станом на 30 червня 2020 роки (граничний термін) не досягнули 60% нормативу платоспроможності і достатності капіталу. При цьому сім компаній вже подали заяви про анулювання ліцензій. Також було відзначено, НБУ не буде відкладати виконання нормативу платоспроможності і достатності капіталу для страхових компаній, оскільки, на їхню думку, карантин не вплинув на платоспроможність страховиків.  Саме незручне в цій ситуації, що абсолютно відсутня інформація про дані цих страховиків.

  Не будемо обговорювати гуманність і правильність цих рішень, вже з тієї інформації, яка є стає очевидним, що кількість страхових компаній в Україні скоротиться, і, мабуть, досить істотно. Що можна зробити в даній ситуації звичайного клієнта страхової компанії, щоб захистити себе. (далі…)

 • 24Авг
  Вітаємо з Днем Незалежності України!

  Вітаємо з Днем Незалежності нашої держави.  Бажаємо всім українцям миру, процвітання, гармонії, добра і толерантності один до одного. Давайте цінувати і завжди пам’ятати ту ціну, яку Україна заплатила за свою незалежність і продовжує платити сьогодні. Нехай кожен з нас буде намагатися зробити нашу державу кращою, багатшою, міцнішою як для себе, так і для своїх дітей й онуків. І нехай поки у нас ще не все ідеально і хотілося б, щоб багато чого було по-іншому, давайте не зупинятися, працювати разом і створювати все більше приводів для того, щоб пишатися Україною і ставити її у приклад.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо