Блог

 • 21Фев
  В Україні продовжує зростати кількість пожеж

  Є серйозний привід обдумати необхідність страхування власної нерухомості. Фахівцями Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту проаналізовано матеріали про пожежі та їх наслідки за 12 місяців 2019 року, що надійшли від територіальних органів ДСНС України.

  За результатами проведеного моніторингу стану з пожежами у 2019 році виявлено тенденції, що вказують на збільшення кількості пожеж та матеріальних втрат від них, травмованих на пожежах людей і зменшення кількості загиблих унаслідок пожеж людей порівняно з 2018 роком*. (далі…)

 • 18Фев
  Ільченко Антон надав коментарі телеканалу НТН з питань страхування предметів мистецтва

  Ільченко Антон виступив експертом і дав свої коментарі для каналу НТН у рамках програми «Правда життя», випуск «Мисливці за коштовностями». Йшлося про особливості страхування предметів мистецтва в Україні, врегулювання збитків в даній сфері.  В рамках випуску свої коментарі надали й інші експерти, програма вийшла дуже цікавою і насиченою. Рекомендуємо до перегляду!

 • 16Фев
  Верховний Суд узагальнив судову практику по справах про відшкодування збитків у зв’язку з залиттям квартири

  Сьогодні судова практика щодо встановлення факту винності в ДТП досить однозначна. При розгляді позовів про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті ДТП, суд не перевіряє обставини, що стосуються вини конкретного учасника, а виходить з факту встановлення його вини під час розгляду справи про адміністративне правопорушення або кримінального провадження. Однак питання з встановленням осіб, відповідальних за залиття квартири, вирішувалося не так однозначно. Преюдиції у таких справах немає, тому будь-який документ, який встановлював відповідальну за залиття особа, можна було поставити під сумнів і перейти до встановлення даного факту в рамках розгляду справи про відшкодування шкоди. Через це багато подібних справ необґрунтовано довго розглядалися судами або взагалі розпадалися, а люди залишалися без відшкодування.

  Однак, при розгляді справи № 686/11256/16-ц Верховний Суд узагальнив практику подібних спорів і постановив, що факт залиття квартири з вини певних осіб, який був підтверджений актом залиття, затвердженим начальником ЖЕКу, є підставою для відшкодування відновлювального ремонту, послуг експерта і  моральної шкоди. На наш погляд дана судова практика є прогресивною і буде істотно сприяти вирішенню питань компенсації збитків, заподіяних в результаті залиття.

 • 26Янв
  НБУ дозволив страхування життя в валюті

  Національний банк України прийняв рішення про видачу ПрАТ «Страхова компанія «ТАС » ліцензії на проведення валютних операцій. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Як відзначили в прес-службі, АТ «СК «ТАС»стала першою компанією з лайф-страховиків, яка отримала ліцензію, на підставі якої зможе отримувати страхові платежі і здійснювати страхові виплати за договорами страхування життя в іноземній валюті.  У НБУ нагадали, що можливість для страхових компаній, які надають послуги зі страхування життя, отримати валютну ліцензію була реалізована завдяки закону «Про валюту і валютні операції» в рамках валютної лібералізації.

 • 19Янв
  Суди будуть задовольняти позови до пішоходів, винних у скоєнні ДТП

  Тривалий час в Україні було практично неможливо отримати компенсацію заподіяної шкоди від пішохода, який став винуватцем ДТП. Однак при розгляді справи № 296/2509/16-ц Цивільний Касаційний суд у складі Верховного Суду фактично закріпив таку можливість. Враховуючи дану Постанову можна розраховувати на задоволення таких позовів іншими судами.

  Ключові висновки суду такі, пішохід як учасник дорожнього руху (ст. 14 Закону України «Про дорожній рух») не є особою, на яку поширюються норми статті 1187 Цивільного кодексу України, і навіть у разі скоєння правопорушення, що спричинило за собою заподіяння шкоди власнику транспортного засобу, не може вважатися належним суб’єктом відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки (транспортним засобом). Саме в цьому і раніше виникала проблема відшкодування шкоди, завданої з вини пішохода. (далі…)

 • 12Янв
  Верховний суд узагальнив практику розгляду страхових спорів господарськими судами

  Узагальнення судової практики вирішення господарськими судами спорів, що виникли з договорів страхування здійснено з метою виявлення у судовій практиці складних і неоднозначних питань вирішення відповідних спорів, у тому числі неоднакового застосування господарськими судами норм матеріального та процесуального права, аналізу причин скасування судових рішень під час їх апеляційного і касаційного переглядів.

  З оглядом можна ознайомитись тут — Ogljad_KGS_2018_2019

 • 30Дек
  Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!

  Нехай рік, що минає забере всі турботи і тривоги, а все краще залишається з нами в 2020 році.  Бажаємо міцного здоров’я, щастя, удачі.  Нехай в Новому році здійснюються бажання, буде більше посмішок, гарного настрою, позитивних емоцій. Хочеться, щоб у наступному році ми всі стали щасливішими, добрішими й уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкрив для нас нові двері і знову подарував віру у дива.

 • 16Дек
  Скаргу на стан дороги тепер можна подати On-line

  «Укравтодор» анонсував співпрацю з навігаційною системою Waze, за допомогою якої державне агентство буде збирати скарги на стан доріг. Скарги водіїв будуть збирати в єдину базу, яка доступна для дорожньої служби в режимі реального часу. Вся інформація в системі буде доступна з точними GPS-координаторами, а також фотографіями і коментарями від водіїв.

  На даний момент спільний проект «Укравтодору» з Waze працює в тестовому режимі у Львівській та Дніпропетровській областях, але в подальшому планується запустити його у всіх областях України.

  Waze — безкоштовний соціальний навігаційний додаток для мобільних пристроїв, що дозволяє відстежувати ситуацію на дорогах в режимі реального часу, прокладати оптимальні маршрути, отримувати інформацію та попереджати інших користувачів про зміну дорожніх умов, спілкуватися з іншими користувачами на карті.

 • 10Дек
  Позиція Верховного Суду з питання забезпечення одного об’єкта двома договорами страхування

  8 лютого 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Страхове товариство «Домінанта», прийняв постанову, в якій зазначив таке.

  Відповідно до пункту 3 частини першої статті 989 ЦК України страхувальник зобов’язаний при укладенні договору страхування повідомити страховика про інші договори страхування, укладені щодо об’єкта, який страхується (аналогічні положення містяться в пункті 17.3 статті 17 Закону України від 1 липня 2004 року № 1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»). Якщо страхувальник не повідомив страховика про те, що об’єкт уже застрахований, новий договір страхування є нікчемним.

  Отже, чинне законодавство дозволяє страхувальнику укладати декілька договорів страхування одного об’єкта з різними страховиками. У разі наявності на момент укладення договору страхування іншого чинного договору страхування того ж самого об’єкта від тих саме ризиків, страхувальник зобов’язаний повідомити про це страховика.

 • 5Дек
  Державне страхування експортерів в Україні

  Дуже мало хто знає, що в Україні функціонує державне «Експортно-кредитне агентство», яке забезпечує страхування комерційних, інвестиційних та інших ризиків українських експортерів. У цьому пості ми вирішили більш детально розповісти про послуги, які можна отримати в українському «Експортно-кредитному агентстві».

  До таких послуг належать:

  Страхування та перестрахування експортних кредитів, наданих банками-кредиторами українському експортеру для забезпечення виконання умов зовнішньоекономічного договору (контракту), у тому числі на стадії виробництва товарів (робіт, послуг), від комерційних та некомерційних ризиків для забезпечення відшкодування коштів у разі невиконання українським експортером зобов’язань за наданими кредитами; (далі…)

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо